Czwartek 15.04.2021

1. Zabawy ruchowe.

2. "Bocian" ćwiczenia grafomotoryczne.

1. Zestaw ćwiczeń gimnastycznych

1.Zabawa orientacyjno – porządkowa: „Bocian i żabki” – na zapowiedź „Bocian idzie” dzieci żabki obejmują kolana, głowa nisko opuszczona. Na zapowiedź „Bocian poszedł”  żabki skaczą  w różnych kierunkach. Powtórzyć 3x.

2. Ćwiczenia wieloznaczne i porządkowe: dzieci chodzą po „ ogrodzie” i zbierają kwiaty– skłony w dół i wyprosty.

3. Ćwiczenia tułowia – skłony boczne „Drzewami kołysze wiatr”. Dzieci stoją w rozkroku, ręce luźno wzdłuż ciała. Wolne rytmiczne skłony w lewo, w prawo. Po kilku skłonach – wyprost (wiatr przestał wiać i nie kołysze drzewami). Powtórzyć 3x

4. Ćwiczenia dużych grup mięśniowych „ Witamy słoneczko” – stojąc dzieci podnoszą ręce do góry i potrząsają nimi – małe ruchy palców i dłoni. Dzieci opuszczają ramiona w dół i powoli przechodzą do przysiadu podpartego. Powtórzyć 3 x.

5. Ćwiczenia uspokajające; - „Świeczka” – ćwiczenia oddechowe – dzieci dmuchają na wystawiony palec – raz prawej, raz lewej ręki.

2. "Bocian" ćwiczenia grafomotoryczne. Wylepianie kuleczkami z plasteliny.

Wylepiamy nogi i dziób bociana.

Chętne dzieci mogą wylepić całą postać bociana. :)