Statystyki

  • Odwiedziło nas: 285397
  • Do końca roku: 62 dni
  • Do wakacji: 238 dni

MATERIAŁY DO PRACY W DOMU 5-6 latki

„Wesoła Nauka” w TVP2 – pasmo dla najmłodszych

 

 

Ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował kanał TVP2. Już od 30 marca br. rusza pasmo „Wesoła Nauka”. Serdecznie zapraszamy do oglądania od godz. 11:05!

Codziennie od poniedziałku do piątku

Od dziś, każdego dnia od poniedziałku do piątku, po zakończeniu programu „Pytanie na śniadanie”, po godz. 11:05 na antenie TVP2 pojawi się nowy cykl edukacyjny. Jest on skierowany do przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, a także ich rodziców i nauczycieli.

Program „Wesoła Nauka”

„Wesoła Nauka” to trwające po 30 minut pasjonujące zajęcia dla najmłodszych. Prowadzący Robert El Gendy wraz z nauczycielami, rodzicami, youtuberami i gwiazdami telewizji poprowadzą dzieci przez fascynujący świat nauki. Zobaczymy zaskakujące eksperymenty i intrygujące doświadczenia naukowe, a także kreatywne gry i zabawy. Nie zabraknie zajęć sportowych, prac twórczych i muzyki z największymi gwiazdami w roli domowych nauczycieli.

Program „Wielkie Dzieła Małych Rąk”

„Wielkie Dzieła Małych Rąk” to magazyn tworzony we współpracy z ekspertami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Realizuje on podstawę programową i wykorzystuje materiały edukacyjne opracowane przez ministerstwo. To nowatorskie podejście do edukacji obejmujące takie dziedziny jak: matematyka, język polski, przyroda, języki obce, a także zajęcia ruchowe i naukę przez zabawę. Prowadzącą i autorką programu jest ekspert MEN ds. edukacji dzieci młodszych, Dorota Dziamska.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Piątek 26.06

1. Zagadki słuchowe : "Skąd dochodzi dźwięk? "

 

 Zabawa polega na tym, że dziecku zasłaniamy oczy np. chuteczką . Następnie dowolnym przedmiotem lub grzechotką podajemy dżwięk,...

Czwartek 25.06

1. Język angielski

 
2. Ćwiczymy z Lulisią:  https://youtu.be/Tc82wV1jV-4 

    Dobrej zabawy :)

Środa 24.06

1. Zadania matematyczne – karty pracy, praca z książką.

 

2. Język angielski

Wtorek 23.06

1. Rozmowa z dziećmi n/t zasad bezpiecznej podróży i odpoczynku. Praca z książką i z wykorzystaniem kart pracy.

 Stworzenie plakatu n/t „Bezpieczne wakacje”.

 

2. Trening fitness ...

Poniedziałek 22.06

1. „Wakacyjne plany” porozmawiajmy z dziećmi  n/t wakacyjnych podróży. Gdzie i dlaczego chciałyby pojechać?

Odszukajcie z dziećmi te miejsca na mapie Polski. Przygotujcie napisy z...