Tygodniowy rozkład dnia w grupie 3-4 latków

Rozkład

dnia.

Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań.

Rozmowy tematyczne w małych zespołach.

Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań.

Zabawy w kole przy muzyce.

Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań.

Prace przy stolikach, układanie puzzli., rysowanie, kolorowanie.

Schodzenie się dzieci– kontakty   indywidualne.

Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań.

Budowanie z klocków, zabawy konstrukcyjne i manipulacyjne.

Schodzenie się dzieci kontakty indywidualne.

Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań.

Zajęcia wyrównawcze, praca z dzieckiem zdolnym.

8.30 -9.30

Śniadanie , czynności samoobsługowe , porządkowanie Sali. Wdrażanie i przyswajanie nawyków higienicznych.

Śniadanie , czynności samoobsługowe , porządkowanie Sali. Wdrażanie i przyswajanie nawyków higienicznych,

Śniadanie , czynności samoobsługowe , porządkowanie Sali.  Wdrażanie i przyswajanie nawyków higienicznych.

11.00-

12.00

Zajęcia obowiązkowe,  rozwijanie zainteresowań  literaturą dziecięcą. Rozwijanie mowy dzieci.

Ubieranie się dzieci - wdrażanie do samodzielnego przebierania się dzieci i wzajemnej pomocy - zachowanie kolejności zakładania odzieży.

Zabawy dowolne, ruchowe  , lub w zależności od pogody przebywanie na świeżym powietrzu.

Zajęcia obowiązkowe rozwijanie zainteresowań plastycznych.

Zabawy dowolne, ruchowe  , lub w zależności od pogody przebywanie na świeżym powietrzu .Słuchanie   przed obiadem krótkich wierszy, opowiadań.

Zajęcia obowiązkowe wspomaganie rozwoju intelektualnego  z  edukacją matematyczną.

Zabawy dowolne, ruchowe , lub w zależności od pogody przebywanie na świeżym powietrzu .Słuchanie  przed obiadem  krótkich wierszy, opowiadań.

Zajęcia  obowiązkowe , kształtowanie sprawności fizycznej.

Ubieranie się dzieci wdrażanie do samodzielnego przebierania się dzieci i wzajemnej pomocy - zachowanie kolejności zakładania odzieży

Zabawy dowolne, ruchowe , lub w zależności od pogody przebywanie na świeżym powietrzu Słuchanie  przed obiadem  krótkich wierszy, opowiadań.

Zajęcia obowiązkowe, umuzykalniające, rytmiczne, śpiew, taniec.

Słuchanie   krótkich wierszy, opowiadań.

Obiad

Czynności porządkowe – pomoc w przygotowaniu sali do posiłku i jej porządkowanie po  zakończeniu obiadu. Pogadanki n/t zdrowego odżywiania się. Dbanie o czystość przy stoliku podczas spożywania posiłku.  Pełnienie roli dyżurnego. Wdrażanie dzieci do  kulturalnego zachowania się przy stole.

Obiad

Czynności porządkowe – pomoc w przygotowaniu sali do posiłku i jej porządkowanie po  zakończeniu obiadu. Pogadanki n/t zdrowego odżywiania się. Dbanie o czystość przy stoliku podczas spożywania posiłku.  Pełnienie roli dyżurnego. Wdrażanie dzieci do  kulturalnego zachowania sie przy stole.

Obiad

Czynności porządkowe – pomoc w przygotowaniu sali do posiłku i jej porządkowanie po  zakończeniu obiadu.  Pogadanki n/t zdrowego odżywiania się. Dbanie o czystość przy stoliku podczas spożywania posiłku. Pełnienie roli dyżurnego. Wdrażanie dzieci do  kulturalnego zachowania sie przy stole.

Obiad

Czynności porządkowe – pomoc w przygotowaniu sali do posiłku i jej porządkowanie po  zakończeniu obiadu. Pogadanki n/t zdrowego odżywiania się. Dbanie o czystość przy stoliku podczas spożywania posiłku.  Pełnienie roli dyżurnego. Wdrażanie dzieci do  kulturalnego zachowania sie przy stole.

13.00 –13.30

13.30-

14.30

Słuchanie krótkich wierszy, opowiadań.

Zabawy wg inicjatywy dzieci. Zabawy konstrukcyjne, integracyjne ,plastyczno –techniczne, lub planszowe.

Zabawy wyzwalające aktywność twórczą dzieci  Zabawy z chustą animacyjną Klanza.

Zabawy w kącikach tematycznych. Obserwacja dzieci. Prace porządkowe.

Słuchanie krótkich wierszy, opowiadań.

Rozwijanie zainteresowań czytelniczych I. Majchrzak.

Ćwiczenia grafomotoryczne.

Słuchanie krótkich wierszy, opowiadań.

Zabawy logopedyczne usprawniające narządy mowy.

Słuchanie krótkich wierszy, opowiadań.

Zabawy rozwijające zdolności umysłowe i poznawcze.

Zabawy w kącikach tematycznych. Obserwacja dzieci. Prace porządkowe

Podwieczorek , czynności  porządkowe , samoobsługowe, higieniczne.