Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 12 listopada 2010 roku uroczyście przyjęliśmy do grona Przedszkolaków Przedszkola Publicznego w Hucie Starej "A" nowych wychowanków. Dzieci uczciłu to wydażenie piosenką, wierszem a dzieci, które zechciały zostać naszymi wychowankami przeszły "Próbę Uśmiechu" - po wypiciu soku z cytryny miały za zadanie pięknie się uśmiechnąć. Każde dziecko podołało temu zadaniu w związku z czym zostało pasowane na przedszkolaka przez Wójta Gminy Poczesna - Pana Krzysztofa Ujmę. Przysięgę złożyli także rodzice nowych przedszkolaków. Uroczystość ta odbyła się dzień po Święcie Niepodległości. Nauczycielki więc przygotowały dla dzieci i gości biało - czerwone kotyliony a dzieci wyrecytowały patriotyczny wiersz oraz wszyscy odśpiewali  Hymn Narodowy.